چه چیزی فرهنگ سازمانی شرکت شما را می‌سازد؟

چه چیزهای فرهنگ سازمانی شرکت شما را می‌سازد؟

آیا تمایل دارید بدانید هنگامی که کارمندان شما در مورد فرهنگ شرکت بحث می‌کنند دقیقا چه می‌گویند؟ فرهنگ سازمانی در واقع محیط کاری‌ است که شما برای کارمندان فراهم می‌کنید. اگر نیازها و ارزش‌های کارمندان شما با فرهنگ سازمانی که شما در شرکتتان ساخته‌اید همراستا باشد، کارمندان شما با انگیزه بیشتری کار می‌کنند و رضایت بیشتری دارند.

در طول روند استخدام هم کارفرما و هم کاندید انتخابی احتمالی مایل هستند که بدانند هماهنگی فرهنگ سازمانی با فرد مورد نظر تایید می‌شود یا خیر. توضیح دقیق معنی فرهنگ، کار ساده‌ای نیست. اما اینکه آیا کاندید مورد نظر شما با فرهنگ شرکت سازگار هست یا خیر به سادگی قابل تشخیص است.

فرهنگ در واقع فضایی است که شما تمام مدت در آن کار می‌کنید. فرهنگ عنصر بسیار قدرتمندی است که باعث لذت بردن فرد از کارش، روابط کاری و روند کاری‌اش می‌شود. اما فرهنگ به گونه‌ای است که شما نمی‌توانید دقیقا آن را ببینید و از آن توقع خاصی داشته باشید.

همانطور که فرهنگ کنونی شرکت شما از گرد هم آمدن کارمندانتان به وجود آمده و توسعه یافته است، هر کارمند جدیدی هم که به تیم شما اضافه می‌شود مسائل متفاوتی را به فرهنگ سازمان اضافه خواهد کرد. پس اگر هنگامی که یک کارمند جدید را استخدام می‌کنید در صورت وجود فرهنگ سازمانی، او به سرعت چیزهای جدیدی به این فرهنگ اضافه می‌کند.

چه چیزی فرهنگ سازمانی شما را می‌سازد؟

فرهنگ مانند شخصیت است. شخصیت یک فرد از ارزش‌ها، باورها، فرضیات، علایق، تجارب، شیوه تربیت و عاداتی که رفتار او را شکل می‌دهند ساخته می‌شود.

فرهنگ سازمانی نیز از ارزش‌ها، باورها، فرضیات پایه‌ای، نگرش و رفتارهای گروهی افراد ساخته می‌شود. فرهنگ سازمانی رفتاری است که نتیجه آن در قوانین نانوشته و ناگفته‌ای که افراد هنگام کار با یکدیگر در یک گروه دارند، دیده می‌شود. در حقیقت، فرهنگ سازمانی شرکت شما از مجموعه‌ تجربیات هر یک از کارمندان از زندگی شخصی و کارشان تشکیل شده است.

فرهنگ سازمانی بیش از همه از موسس سازمان، هیئت رییسه و سایر پرسنل مدیریتی آن تاثیر می‌پذیرد. چرا که نقش آن‌ها در اتخاذ تصمیم و جهت‌دهی‌ استراتژیک پررنگ‌تر از سایرین است.

شما فرهنگ را چگونه می‌بینید

اجزای دیداری و عملی فرهنگ یک سازمان هر روز در محیط کار دیده می‌شود. فرقی نمی‌کند شما در حال قدم زدن در یک بخش از محل کار باشید، در دفتر کارتان نشسته باشید، در سالن غذاخوری در حال غذا خوردن باشید یا در جلسه‌ کاری حضور داشته باشید. فرهنگ سازمانی در همه بخش‌های یک محیط کاری قابل لمس است و بر زندگی شغلی شما تاثیر می‌گذارد. فرهنگ به شکل‌های زیر در تیم شما خود را نشان می‌دهد:

  • زبان
  • تصمیم‌گیری
  • نشانه‌ها
  • قصه‌ها و حکایت‌ها
  • وظایف روزمره

ساده‌ترین چیزها می‌توانند فرهنگ سازمانی حاکم بر شرکت شما را نشان دهند. مثلا چیزهایی که کارمندان شما برای تزیین میز خود استفاده می‌کنند، نشان می‌دهد که کارمندان شما فرهنگ شرکت را چگونه می‌بینند. تابلوی اعلانات شرکت شما، خبرنامه، نحوه ارتباط کارمندان با یکدیگر در جلسات و شیوه همکاری افراد مسائل بسیاری را درمورد فرهنگ شرکت شما روشن می‌سازد.

شما می‌توانید با قدم زدن در محیط کار،  فرهنگ سازمانی کنونی شرکت را ببینید و آن را ارزیابی و بررسی کنید. همچنین، می‌توانید فرهنگ شرکت خود را تغییر دهید. اگر فرهنگ سازمانی که در شرکت شما شکل گرفته است، حمایتگر نیست و در راستای رسیدن به اهداف شما در خصوص محیط کاری ایده‌آل برای کارمندانتان عمل نمی‌کند، تغییر فرهنگ انتخابی دشوار اما در عین حال ممکن است.

فرهنگ سازی: کمک به کارمندان تازه وارد برای تبدیل شدن به قسمتی از فرهنگ شما

فرهنگ سازی نوعی تعامل اجتماعی است که طی آن کارمندان تازه وارد با فرهنگ شرکت جدید خود آشنا و هماهنگ می‌شوند. در واقع تبدیل به قسمتی از آن فرهنگ می‌شوند. برخی شرکت‌ها از طریق برگزاری جلسات همگام سازی و جهت‌‌گیری و سایر فعالیت‌های مربوط از طریق بخش منابع انسانی، به کارمندان تازه وارد خود کمک می‌کنند تا با فرهنگ شرکت هماهنگ شوند.

بخش‌های مختلف شرکت باید از طریق برنامه‌ای به کارمند جدید خود کمک کنند تا کارش را یاد بگیرد. بهترین برنامه، برنامه‌ای است که همگام با آموزش کارها، کارمندان را با جنبه‌های مختلف و مهم فرهنگ سازمانی آشنا کند. شرکت‌ها از طریق فعالیت‌های زیر می‌توانند به این هدف دست یابند:

  • به اشتراک گذاشتن ماموریت اصلی سازمان و دیدگاه آن، اصول هدایتی و ارزش‌ها؛
  • آماده کردن مقدمات دیدار کارمند جدید با مدیر عامل و موسس شرکت و سایر کارمندان اصلی برای تبادل اطلاعات و توقعات؛
  • به روز رسانی موقعیت کارمند جدید در بازه‌های ۳۰، ۶۰ و ۹۰ روزه برای بررسی روند پیشرفت؛
  • و معین کردن یک همکار و مربی مطلع و خوش‌فکر، که می‌تواند فرهنگ سازمانی را به کارمند جدید آموزش دهد و کارمند تازه وارد را به کارمندان قدیمی‌تر معرفی کند.

فکر می‌کنید کارمندان شما در مورد فرهنگ سازمانی شرکت‌تان چه می‌گویند؟!

منبع: The Balance

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *