تاثیر قدردانی در محیط کار از دید روانشناسی

تاثیر قدردانی در محیط کار از دید روانشناسی

روز «یادداشت سپاس‌گزاری» بهانه خوبی بود تا با خوشحالی، همراهی شما مخاطبان عزیز را سپاس بگوییم. امروز فرصت خوبی است تا شما هم برای قدردانی در محیط کار خود، حتی با یک یادداشت ساده سپاس‌گزاری به همکاران خود انگیزه بیشتری ببخشید – مجله مدیریت منابع انسانی

آخرین باری که در محیط کار از شما قدردانی شد، کی بوده است؟ در آن لحظه چه احساسی داشته‌اید؟ واقعیت این است که قدردانی در محیط کار چه در غالب کلماتی مانند “متشکرم” و چه در غالب برپایی جشنی برای سپاسگزاری،‌ هر کسی را خوشحال می‌کند. در ظاهر، قدردانی در محیط کار به مشارکت کارمندان و انگیزه بهتر می‌انجامد، ولی در واقع قدردانی از کارمندان، به تقویت روابط همکاران و ساختن فرهنگ کاری مثبت، کمک می‌کند.

سوال این‌جاست که قدردانی در محیط کار، چطور به این نتایج مثبت می‌انجامد و اثرات روانشناسانه قدردانی چیست؟

در این زمینه، دانشگاه علوم پزشکی هاروارد گزارشی بر اساس تحقیق انجام گرفته توسط محققان دانشکده وارتون در دانشگاه پنسیلوانیا ارائه کرده است. در این تحقیق،‌ مسئولان جذب سرمایه دانشگاه به طور تصادفی به دو گروه تقسیم شدند. در روند کار گروه اول برای تماس گرفتن با فارغ‌التحصیلان تغییری داده نشد، ولی پیش ازاینکه گروه دوم تماس‌ها را شروع کنند، از طرف مدیر بخش به خاطر تلاشهایشان مورد تشویق قرار گرفتند. نتیجه این شد که طی آن هفته، کارمندانی که پیام تشکر را شنیده بودند، ۵۰٪ بیشتر به نسبت گروه اول با فارغ‌التحصیلان تماس گرفتند. دلیل این رفتار متفاوت ریشه در عملکرد مغز دارد. هیپوتالاموس مغز که کنترل فعالیت‌های اولیه بدن از جمله خوردن و خوابیدن را بر عهده دارد و دوپامین مسئول «انتقال دهنده عصبی پاداش» است، به شدت تحت تاثیر حس قدردانی است. در واقع قدردانی، مغز را در چرخه‌های مختلفی درگیر می‌کند و می‌تواند تاثیر مثبت به‌سزایی در محیط کار و توانایی کارمندان در ایجاد توازن بین کار و زندگی داشته باشد.

جالب است بدانید قدردانی به بهبود سلامتی و عادت‌های خواب کمک می‎کند و متابولیسم را افزایش و استرس را کاهش می‌دهد. با قدردانی نه تنها روحیه همکاری کارمندان، بلکه سلامت آنها را نیز بهبود می‌بخشید. کارمندان نیز به نوع خود با کمک بیشتر در پروژه‌ها و  یا تشویق سایرین، این حس مثبت را می‌توانند بیشتر گسترش می‌دهند.

روش‌های قدردانی بدون هزینه

  • قدردانی با نام بردن از کارمند
  • نظرخواهی از کارمند در فرایندهای تصمیم‌گیری
  • نام بردن از ویژگی‌های مثبت یا تحسین فعالیت‌های مثبت در هنگام قدردانی
  • پیشنهاد فرصت شغلی بهتر به کارمند مورد نظر

 

یادگیری مهارت قدردانی در محیط کار

۱. فرصتهای مناسب برای قدردانی را دریابید

ابراز و دریافت قدردانی، مهارتی است که مدیران و کارمندان باید بیشتر به کار گیرند. همیشه بهانه‌ای برای قدردانی هست. هرگاه کارمندی کار ارزشمندی انجام می‌دهد، به او بگویید که چقدر برای کارش ارزش قائل هستید.

۲. قدردانی خود را صادقانه و خطاب به فرد مورد نظر بیان کنید

همواره صادقانه، با جزئیات و با اشتیاق قدردانی خود را بیان کنید و شخصا این کار را انجام دهید. اشاره کنید که از چه کاری و به چه دلیلی قدردانی می‌کنید و این‌ که چه میزان کار مورد نظر را پسندیده‌اید. اگر امکانش را دارید، به جای ایمیل روش رو در رو را به کار گیرید. هدف تشویق شما نباید تنها به نیت ادامه کار مورد نظر باشد، بلکه باید به بهبود کلی بهره‌وری فرد نیز بیانجامد. از قدردانی تصنعی بپرهیزید، چراکه ارزش قدردانی را کم می‌کند.

۳. مهارت قدردانی در محیط کار را تمرین کنید

قددرانی مهارتی است که باید تمرین شود. می‌توانید برنامه‌ای مخصوص قدردانی از همکاران برای کارمندان‌تان ترتیب دهید. در این برنامه، از هر کارمند بخواهید که از پیش پیام قدردانی خود را آماده کند. چنین تمرین‌هایی به دل گرم شدن کارمندان می‌انجامد و انگیزه انها را برای پذیرفتن تشویق دیگران افزایش می‌دهد.

۴. تذکر برای اصلاح را هم با پیامی مثبت شروع کنید

روش دیگری که فرهنگ قدردانی را ارتقا می‌دهد این است که حتی وقتی می‌خواهید از کسی درخواست کنید رفتاری را اصلاح کند، با پیام مثبت کلامتان را آغاز کنید و سپس به ذکر موردی که باید اصلاح شود بپردازید. بعد از بیان پیام مثبت از کلمه “ولی” استفاده نکنید، زیرا اثر این تکنیک را از بین می‌برد. به جای این کار از حرف “و” استفاده کنید تا اثر مثبت کلام محفوظ بماند.

‌قدردانی کردن و پذیرفتن تشویق،‌ هر دو مهارت‌هایی هستند که هر کارفرمایی باید داشته باشد و غالبا به کار گیرد. خوشبختانه همیشه فرصتی برای تمرین این مهارت هست.

دفعه بعد که عضوی از گروه‌تان کار خوبی انجام داد،‌ کارش را تشویق کنید،‌ ولی حتما این نکات را رعایت کنید: صادق باشید و شخصا،  با جزئیات و مشتقانه از فرد مورد نظر قدردانی کنید.

منبع: Wisestep و Emergenetics

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *