چگونگی درج آگهی استخدام کامل!

درج آگهی استخدام بی‌نقص

اولین قدم برای پر کردن موقعیت‌های شغلی در دسترس در یک شرکت، درج آگهی استخدام بی‌نقص است. تنها ۱۷٪ از مسئولین استخدام معتقدند که تمامی کارجویان برای موقعیت شغلی مورد نظر آن‌ها مناسب هستند و مهارت‌های لازم را دارند. این بدین معناست که تنها کمتر از یک چهارم شرکت‌ها می‌توانند از تمام کارجویان برای موقعیت شغلی خود استفاده کنند. با این حساب، سایرین که گزینه‌های کمتری دارند، چگونه می‌توانند با یک درج آگهی استخدام کاندیداهای مناسب موقعیت شغلی مد نظر خود را پیدا کنند؟
برای درج آگهی استخدام خوب و بی‌نقص دستورالعمل مخصوصی وجود دارد، مثلا استفاده از کلمات کلیدی، توضیح مسئولیت‌ها و عناوین تاثیرگذار؛ آگهی‌های استخدامی که ترکیبی از استراتژی و خلاقیت باشند بیش از سایر آگهی‌ها دیده خواهند شد. اگر می‌خواهید انرژی و مدت زمانی را که برای استخدام یک کارمند صرف می‌کنید کاهش دهید، بهترین راه درج آگهی استخدام خوب و بی‌نقص است.

دستورالعمل درج آگهی استخدام کامل!

استفاده از کلمات کلیدی استراتژیک

استفاده از کلمات کلیدی (یا Keywords) مهمترین کاری است که برای درج آگهی استخدام مناسب باید انجام دهید. به دلیل اهمیت اینترنت و حضور پررنگ آن در سبک زندگی امروز، آگهی استخدام مناسب باید قابل جستجو در اینترنت باشد. بدون استفاده از کلمات کلیدی مناسب کارجویان نمی‌توانند به سادگی آگهی استخدام شما را بیابند. آگهی استخدامی که قابل جستجو نباشد را می‌توان فاقد درجه اعتبار کافی دانست.
و اما سوال اینجاست که چه کلماتی برای درج آگهی استخدام مناسب هستند؟
برای یافتن کلمات مناسب می‌توانید آگهی‌های استخدام رقیبان خود را جستجو کنید یا از ابزاری مانند Google AdWords Keyword Tool برای یافتن کلمات کلیدی (Keywords) مناسب آگهی استخدام خود استفاده کنید. ابزارهای مخصوص ایجاد طوفان ذهنی (Brainstorming Tools) به شما کمک می‌کنند تا کلمه کلیدی مخصوصی برای موقعیت شغلی مخصوص خود بسازید. مثلا بهتر است به جای استفاده از عبارت کلی «خرید و فروش» از کلماتی استفاده کنید که دقیق‌تر و هدفمندتر باشند؛ مثل «خدمات مالی خرید و فروش». این کار احتمال دیده شدن آگهی شما را تا حد زیادی بالا می‌برد و علاوه بر این باعث می‌شود تا کاندیداهای مناسب‌تری آگهی را پیدا کرده و برای شما درخواست شغلی بفرستند.

صحبت درمورد فرهنگ سازمانی شرکت

یکی از اهداف درج آگهی استخدام آشنا شدن حدودی کاندیداها با فرهنگ سازمانی شرکت است. استفاده از زبانی کهنه و بیانی کوتاه و مختصر در آگهی استخدام هیچ کمکی به بالا بردن نام تجاری کارفرمای شما نمی‌کند؛ بلکه آگهی استخدام باید ترکیبی منحصر به فرد از فرهنگ و استراتژی شرکت شما باشد تا بتواند کاندیداهای مناسب در هر دو حوزه عملکرد و فرهنگ را جذب کند.
بهترین آگهی‌های استخدام شامل فهرست کاملی از شرح الزامات شغلی هستند. بهتر است در آگهی استخدام به کاندیداها بگویید که یک روز کاری آن‌ها در شرکت شما به چه شکل خواهد گذشت. با استفاده از آمار به کاندیداها نشان دهید که هر پروژه چقدر زمان نیاز دارد. ذکر اهداف اصلی این موقعیت شغلی در درج آگهی استخدام نیز بسیار مهم است. در عین منحصر به فرد بودن سعی کنی اختصار را نیز حفظ کنید چرا که طولانی شدن آگهی استخدام موجب از دست رفتن مخاطب می‌شود. پیشرفت سریع تکنولوژی موجب کاهش چشمگیر حوصله و توجه افراد شده است.

اشاره‌ای کوتاه به ویژگی‌های خاص

با اینکه آگهی استخدام به خوبی تنظیم شده و آماده استفاده است اما در آخرین مرحله بهتر است به عنوان شغلی استفاده شده در آگهی نیز دقت کنید. حتی اگر همه موارد به خوبی در آگهی استخدام رعایت شده باشند، در صورتی که عنوان شغلی پر زرق و برقی نداشته باشید آگهی شما به اندازه کافی دیده نمی‌شود. از عناوین شغلی خاص استفاده کنید چرا که عنوان به اندازه توضیحات تاثیرگذار است. به این نکته نیز توجه کنید که عنوان شما طوری باشد که آگهی قابلیت جستجو شدن را از دست ندهد و کارجویان بتوانند آن را بیابند. برای درج آگهی استخدام عالی و داشتن بهترین کارمندان برای موقعیت‌های شغلی در دسترس شرکت خود می‌توانید از راهنمایی‌های سایت Indeed.com کمک بگیرید:
«عنوان شغلی بهتر است مختصر باشد، بین ۵ تا ۸۰ کاراکتر. اگر عنوان شغلی بسیار طولانی یا بسیار کوتاه باشد دیده نخواهد شد و در رتبه‌های پایین قرار خواهد گرفت. بهتر است از کاراکترهای خاص نیز در عنوان شغلی خود استفاده نکنید تا خوانا و قابل فهم باشد و بتوان جستجوهای کارجویان را به راحتی با آن مطابقت داد.»

 

در پایان…

درج آگهی استخدام با کیفیت و کامل با کیفیت کارجوهایی که برای موقعیت شغلی درخواست می‌دهند رابطه مستقیم دارد. هرچه کیفیت آگهی بالاتر باشد کیفیت کارجویان نیز بالاتر است. به یاد داشته باشید که برای درج آگهی استخدام جذاب، به عنوان یک مسئول استخدام سعی کنید از فرهنگ سازمانی، کلمات کلیدی قابل جستجو که باعث افزایش ترافیک آگهی شما و دیده شدن آن می‌شوند و عنوان شغلی خاص برای جذب کاندیداهای بهتر استفاده کنید. با یک آگهی شغلی خوب می‌توانید به کارجویان و کاندیداهای موقعیت شغلی خود بهترین دید را از شغلی که در آینده خواهند داشت ارائه کنید. همچنین برای اینکه بتوانید از زاویه دید کارجویان نیز آگهی خود را ارزیابی کنید، توصیه می‌شود که حتما این مطلب را نیز مطالعه کنید.

اگر این مطلب به‌کارتان آمد…
مطلب بعدی که به صورت تخصصی و فنی به همراه بررسی آگهی‌های استخدام موفق منتشر خواهد شد را از دست ندهید.

Screen Shot 2017-11-05 at 14.00.31

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *