کلید موفقیت برای ایجاد انگیزه پرسنل [اینفوگرافیک]

اینفوگراف - کلید موفقیت برای ایجاد انگیزه پرسنل

ایجاد انگیزه در پرسنل کار سختی نیست، اما بسیاری از شرکت‌ها متاسفانه هنوز درگیر این موضوع هستند. آنچه که واقعا به پرسنل شرکت‌ها انگیزه می‌دهد، فرصت رشد و ایجاد تفاوت واقعی در دنیا است. به همین منظور، اینفوگراف زیر را در خصوص کلید موفقیت برای ایجاد انگیزه در پرسنل درست کردیم تا محرک‌های واقعی را نشان دهد.

کلید موفقیت برای ایجاد انگیزه در پرسنل

employee_motivation

محرک‌های درونی و بیرونی برای ایجاد انگیزه در پرسنل

بحث‌های بسیاری در این خصوص این محرک‌ها وجود درد، پیشنهاد می‌کنیم آنها را امتحان کنید و تجربیات خود را در اینجا توضیح دهید. زمانی که مردم استدلال می‌کنند که محرک‌های بیرونی کارآمد نیستند، اغلب در پاسخ‌ها به پول و درآمد مناسب اشاره می‌کنند.

این درست است که هر شخصی نیاز دارد درآمدی داشته باشد تا زندگی کند و صورتحساب‌هایش را پرداخت کند. اما مردم همچنین نیاز دارند که احساس کنند به مقدار متناسب با دریافتی‌هایشان کار می‌کند، این موضوع با عنوان نظریه برابری شناخته می‌شود.

اگر این مبادله برابر نباشد، مردم تنها بر روی این موضوع متمرکز می‌شوند. اگر زمانی که نگرانی‌ها در این خصوص برطرف شود، این محرک‌های درونی هستند که به کارمندان انگیزه می‌دهد.

به خوبی می‌دانیم که پول بیشتر تا به حال به تاثیرگذاری بیشتر منجر نشده است. چیزی که در آخر اتفاق می‌افتند این است که ما سطح زندگیمان را با میزان افزایش درآمدمان تنظیم می‌کنیم، پس در نهایت فرقی نمی‌کند. ما همچنان در همان موقعیت مالی خواهیم ماند.

دلیل احساس رضایتمندی افراد از به انجام رساندن یک کار فوق‌العاده چیست

در تحقیقی، دن پینک در کتاب خود به نام شوق ذاتی پیشبرد اهداف، به بررسی اثر پاداش بر نقاشی کودکان می‌پردازد. در این تحقیق،‌ کودکان به سه گروه تقسیم شدند. گروه اول «چشم انتظار پاداش» نام گرفت و در آن گواهی‌نامه «بازیکن خوب» به کودکان نشان داده شد و از آنها پرسیده شد که آیا می‌خواهند با کشیدن نقاشی، آن گواهی‌نامه را بگیرند.

گروه دوم «پاداش غیر منتظره»  نام گرفت و محققان صرفا از اعضای این گروه می‌پرسیدند که آیا تمایل به کشیدن نقاشی دارند و چنانچه کودکی موافقت می‌کرد در پایان کار به او یک گواهینامه «بازیکن خوب» اعطا می‌کردند.

گروه سوم «بدون پاداش» نام گرفت و در آن محققان از کودکان می‌پرسیدند که آیا می خواهند نقاشی بکشند، ولی در مورد گواهینامه حرفی نمی‌زدند و در آخر هم گواهی‌نامه‌ای به این کودکان تعلق نمی‌گرفت.

کودکان گروه «پاداش غیر منتظره» و گروه «بدون پاداش» با همان شوق و ذوقی که قبل از شروع آزمایش داشتند به نقاشی کشیدن پرداختند، ولی کودکان گروه اول تمایل و شوق کمتری برای نقاشی داشتند و وقت کمتری صرف کردند.

پاداش، تفریح را به کار تبدیل کرده بود.

در تحقیق دیگری، ‌دو اقتصاددان سوئدی مشاهده کردند که پرداخت مبلغ کمی در مقابل اهدای خون تعداد اهدا کنندگان را به نصف کاهش داد. بر این اساس محققان اظهار کردند که پرداخت مالی عمل نوع دوستانه را بی‌ارزش می‌کند و میل ذاتی انجام یک کار خوب را از بین می‌برد.

استقلال داشتن

بهترین مثال برای داشتن استقلال در محیط کار معیار Result Only Work Environment (ROWE) است. مفهوم آن ساده است، تنها نتایج شما ارزیابی می‌شود، مهم نیست در کجا یا چه زمانی کار می‌کنید، هیچ برنامه زمان‌بندی ثابتی وجود ندارد. تنها انجام کار مهم است.

ماهر شدن

در حقیقت، ماهر شدن در مورد بهتر شدن در چیزی است که واقعا از آن لذت می‌برید. برای ماهر شدن نیاز است که یک جریان تعادلی بین چالش‌ها و مهارت‌ها تعادلی برقرار باشد.

این جریان، یک احساس جادویی است که شما زمانی آن را خواهید داشت که در مسیر درست باشید، و حتی به طور کامل متوجه نشید که در حال انجام کار هستید (از کارتان به شدت لذت ببرید). این یک نقطه شیرین بین خستگی و اضطراب است.

هدفمند بودن

به عنوان انسان، ما نیاز داریم تا احساس کنیم که بخشی از حرکت بزرگتری هستیم. این یک محرک واقعی است برای تغییر دادن دنیا.

هدفمند بودن کمتر به سود و سهامداری توجه می‌کند و بیشتر در مورد تاثیری که ما در ساختن دنیا دارم است.

چیزی که برای هدفمند بودن نیاز دارید، این است که از ارزش‌های اصلی خودتان شروع کنید و اجازه دهید آن‌ها شما را در تصمیم‌گیری‌هایتان راهنمایی کنند. ارزش‌های اصلی داشتن، هدف را برای کارکنانتان بیان کند. مطمئن شوید که شرکت شما به نوعی تاثیر مثبتی ایجاد می‌کند.

شما چطور به کارمندان خود انگیزه می‌دهید!

منبع: Office Vibe

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *