سوال‌های مصاحبه استخدامی برای ارزیابی مهارت‌های کار گروهی

سوال‌های مصاحبه استخدامی برای ارزیابی مهارت‌های کار گروهی

نمونه سوال‌های مصاحبه استخدامی زیر، شما را در ارزیابی مهارت‌های کارجویان و متقاضیان در زمینه کار گروهی و گروه یاری می‌کنند. در بازار کار امروز، تمرکز اصلی بر ثمربخش بودن کارمندان به عنوان عضوی از یک گروه است.

از این‌رو، هر متقاضی کار در هر زمینه شغلی باید توانایی کار کردن در گروه را داشته باشد. حتی در کارهای فنی، توانایی برقراری ارتباط و تعامل با همکاران برای پیشبرد موفقیت‌آمیز کارها،‌ الزامی است.

ممکن است به نظرتان کار گروهی در شاخه هایی مانند توسعه، مهندسی یا علوم خیلی لازم نباشد ولی مشکل اینجاست که هیچ‌کدام از این کارمندان به تنهایی کار نمی‌کنند. همواره وابستگی‌‌هایی به همکاران و نیاز به دانستن این‌که کار چطور پیش می‌رود وجود دارد، این نیاز به خصوص در نقطه تلاقی کار دو همکار پررنگ‌تر است. توانایی مشارکت در محیط کارگروهی،‌ یک مهارت کاری لازم است.

توصیه معمول برای محیط هایی که نیاز به مشارکت گروهی دارند، این است که هر مصاحبه حتما باید شامل سوال‌هایی باشد که توانایی کاندیدای استخدامی در به انجام رساندن کار به عنوان عضوی از گروه را ارزیابی کنند.

سوال‌های مصاحبه استخدامی برای ارزیابی مهارت‌های کار گروهی

از سوال‌های زیر می توانید در مصاحبه استخدامی خود استفاده کنید.

  1. نمونه‌ای از یک پروژه موفق را مثال بزنید که در آن شرکت داشتید، نقش شما چه بود و چه عاملی را باعث موفقیت پروژه می‌دانید؟
  2. موقعیتی برگرفته از تجربه‌ی کاری قبلی خود را شرح دهید که برای حل یک مساله، بهبود یک فرایند یا یک تغییر برنامه‌ریزی شده را با کار گروهی پیش بردید. تیم چگونه مساله را حل کرد؟ با توجه به شرایط، آیا بهترین تصمیم ممکن، همان تصمیم اتخاذ شده بود؟
  3. به نظر شما چه اقدامات و پشتیانی‌هایی باعث موفقیت گروه می‌شود؟
  4. آیا می‌توانید شرایطی را مثال بزنید که کار گروهی توانایی رسیدن به هدفی که از شما به عنوان یک کارمند انتظار می‌رفته است را ارتقا داده باشد؟‌
  5. مثالی از تجربه کار گروهی با یک همکار مشکل‌ساز را بیان کنید و اینکه برای بهبود شرایط و پیشبرد روند کار گروه چه کاری انجام داید؟
  6. از کار انفرادی بیشتر انرژی می‌گیرید یا کار گروهی؟
  7. برای شما، بهترین سطح تعامل با همکاران برای رسیدن به بالاترین سطح موفقیت کاری در محیط کار کدام است؟
  8. نمونه‌ای از یک تجربه کاری موفق بین گروه کاری بخش خودتان با گروهی از بخش‌های دیگر را شرح دهید که منجر به حصول بهترین نتیجه شده باشد؟
  9. آیا عضوی از تیمی بوده‌اید که در رسیدن به نتیجه ناموفق یا دچار مشکل بوده باشد؟ در صورت پاسخ مثبت،‌ ارزیابی شما از دلایل شکست چیست؟
  10. آیا تجربه کار در یک گروه مجازی را داشته‌اید؟ اگر پاسختان مثبت است،‌ چه اقدامات، فعالیت‌ها و محرک‌های گروهی خاصی برای کار در این گروه مجازی لازم بوده است؟ در این محیط مجازی چگونه به انسجام تیمی رسیدید؟

پاسخ به سوال‌های مصاحبه استخدامی در زمینه گروه و کار گروهی

میزان اهمیت کار با گروه‌ها، ‌کار به عنوان عضوی از گروه و کار در محیط گروهی،‌ بستگی به فرهنگ یا محیط کاری شما دارد. هدف شما شناسایی مهارت‌های کاندیدای استخدامی به عنوان عضوی از یک گروه درون دپارتمانی یا عضوی از یک گروه تشکیل شده از چند دپارتمان است.

انتخاب فردی که ترجیحش کار انفرادی است برای محیط کاری که روش متداول آن بیشتر به صورت کار گروهی است، مناسب نیست. بنابراین، در مصاحبه باید به دنبال نشانه‌هایی باشید که نشان دهد متقاضی از کار گروهی لذت می‌برد.

در صحبت‌های متقاضی،‌ به ارزشی که متقاضی برای کار گروهی قائل است، توجه کنید. هدف شما همچنین ارزیابی مهارت تحلیل متقاضی است. در این خصوص هم به پاسخ‌های کاندیدای استخدامی به سوال‌های مصاحبه استخدامی در زمینه کار گروهی و هم پاسخ‌هایش به دیگر سوال‌های مصاحبه استخدمی توجه کنید.

به تجربه‌های موفق متقاضی که از طریق کار گروهی و یا به عنوان عضوی از گروه حاصل شده‌اند نیز توجه کنید. همچنین نوع حمایت و منابعی که متقاضی برای موفقیت تیم لازم می‌داند را نیز در نظر بگیرید. با استفاده از این سوال‌های مصاحبه استخدامی همچنین باید به نظر متقاضی در خصوص موفقیت و شکست و این‎ که چه شرایطی را برای کار گروهی لازم دارد، پی‌ببرید.

نمونه سوال‌های مصاحبه استخدامی برای ارزیابی کاندیدهای استخدامی

می‌توانید از نمونه سوال‌های مصاحبه استخدامی برای ارزیابی بهتر کاندیدهای استخدامی مورد نظر در جلسه مصاحبه استخدامی استفاده کنید.

منبع: The balance

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *