سوال‌های مصاحبه استخدامی برای ارزیابی توانایی مدیریت

سوال‌های مصاحبه استخدامی برای ارزیابی توانایی مدیریت

این نمونه سوال‌های مصاحبه استخدامی در زمینه ارزیابی توانایی مدیریت و مهارت سرپرستی، شما را یاری می‌کنند تا مهارت متقاضیان کار در زمینه مدیریت و سرپرستی را بررسی کنید. پیش از اینکه سوال‌های مصاحبه خود را طراحی کنید، می‌توانید از این سوال‌ها در مصاحبه استفاده کنید. با گذشت روند مصاحبه برای سمت‌های مدیریتی و با گذشت زمان، به سوال‌هایی می‌رسید که سودمندترین اطلاعات را در اختیار شما قرار دهند. هدف پرسیدن سوال‌های مصاحبه‌ای است که به انتخاب بهترین گزینه منجر شود.

‌‌‌

سوال‌های متداول مصاحبه استخدامی برای ارزیابی توانایی مدیریت

همیشه از این سوال‌های مصاحبه برای ارزیابی توانایی مدیریت استفاده کنید، چراکه اطلاعات سودمندی در مورد تجربه متقاضی در خصوص توانایی مدیریت در اختیار شما می‌گذارند.

 1. چه مدت در سمت مدیریتی مشغول به کار بوده‌اید؟
 2. چه تعداد کارمند را در سمت مدیریتی خود رهبری می‌کرید؟ (تعداد کارمندانی مد نظر است که مسئولیت ارزیابی عملکرد و حقوق و مزایای آنها، به طور مستقیم تحت سرپرستی کاندیدای استخدامی بوده است.)
 3. شرح کاملی در مورد مسئولیت‌ها و فعالیت‌های زیردستانتتان بگویید؟
 4. مسئولیت‌های کلی خود در مقام مدیر را شرح دهید؟

 ‌‌

سوال‌های مصاحبه استخدامی برای ارزیابی توانایی مدیریت رفتاری

 1. اگر از زیردستان شما سوال می‌کردیم، شیوه مدیریتتان را چگونه توصیف می‌کردند؟
 2. اگر از زیردستان شما سوال می‌کردیم، نقاط ضعف و قدرت شما را چگونه توصیف می‌کردند؟
 3. مثالی از تجربه کاری قبلی خود در زمینه کار با زیردستی با عملکرد ضعیف بیان کنید. چگونه با این وضعیت مواجه شدید؟ آیا عملکرد فرد مذکور بهتر شد؟ اگر خیر، اقدام بعدی شما چه بوده است؟
 4. اگر عدد ده را بهترین درجه مهارت مدیریتی در نظر بگیریم، شما از یک تا ده، به خود چه عددی می‌دهید؟ سه مثال در جهت تایید عددی که انتخاب کرده‌اید، بزنید؟
 5. محیط یا فرهنگ کاری را توصیف کنید که بهترین عملکرد را در شما برانگیخته است؟
 6. شیوه مدیریتی مدیر خود را توصیف کنید که بر بهترین عملکرد کاری، توانایی مشارکت و همکاری روزانه شما تاثیر گذاشته است؟
 7. با کارمند زیردستی که عملکرد خوبی داشته و فراتر از انتظار ظاهر شده و به دنبال مسئولیت بیشتر بوده چه برخوردی داشته‌اید؟ در این خصوص به صورت روزانه و در طول زمان فعالیت این شخص چه اقداماتی انجام داده‌اید؟
 8. سه اصل فلسفه مدیریتی خود را نام ببرید که نشانه ارزش‌های شما و مشارکت شما به عنوان عضوی از فرهنگ و محیط کاری هستند؟
 9. چه عواملی در سازمان برای بهترین عملکرد کاری شما مهم و لازم هستند؟
 10. در گذشته چگونه وظیفه تغییر سازمانی یک بخش یا اعمال تغییرات اساسی در وظایف کاری یک کارمند را مدیریت کرده‌اید؟ واکنش کارمندان تاثیر پذیرفته از تصمیمات شما چه بوده است؟
 11. یکی از وظایف مدیر یا سرپرست، مدیریت عملکرد و برگزاری دوره‌ای ارزیابی عملکرد است. شیوه شما در مدیریت عملکرد چگونه بوده است؟ فرآیندی را که برای بازخورد عملکرد به کار گرفته‌اید را توصیف کنید؟
 12. هنگام ورود به یک سازمان جدید در گذشته به عنوان مدیر یا سرپرست، چگونه با همکاران، مدیران و زیردستان خود ارتباط برقرار کرده‌اید؟
 13. یکی از وظایف شما به عنوان مدیر و سرپرست، رهبری و جهت‌دهی به واحد سازمانی است. در گذشته، چگونه به این مهم دست یافته‌اید؟
 14. سه تا پنج مشارکت اصلی یک مدیر در محیط کاری کدامند؟ شما چگونه این قابلیت‌ها را در نقش مدیریتی خود به نمایش گذاشته‌اید؟
 15. اصلی ترین مشارکت مدیر در محیط کاری به نظر شما چیست؟
 16. اهمیت سه ارزش بنادین خود در نقش مدیریت را چگونه توصیف می‌کنید؟

‌‌

پاسخ‌های سوال‌های مصاحبه استخدامی در خصوص مهارت مدیریت و سرپرستی

برای اینکه بهترین مدیران را برای سازمان خود انتخاب کنید، در پاسخ کاندیدها به سوال‌های مصاحبه استخدامی در مورد توانایی مدیریت نکاتی را ذکر می‌کنیم که شما را در ارزیابی برای سمت‌های مدیریتی یاری می‌کند. این بررسی واقعا بر انتخاب بهترین گزینه برای فرصت‌های شغلی شما موثر هستند.

نمونه سوال‌های مصاحبه استخدامی برای ارزیابی کاندیدای استخدامی

می‌توانید از نمونه سوال‌های مصاحبه استخدامی برای ارزیابی بهتر کاندیدهای استخدامی مورد نظر در جلسه مصاحبه استخدامی استفاده کنید.

منبع: The Balance

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *