سوال‌های مصاحبه استخدامی برای ارزیابی مهارت روابط بین فردی

سوال‌های مصاحبه استخدامی برای ارزیابی مهارت روابط بین فردی

این نمونه سوال‌های مصاحبه استخدامی، به شما در ارزیابی مهارت‌های ارتباط بین فردی متقاضیان کار کمک می‌کنند و می‌توانید از آنها در مصاحبه استخدامی خود استفاده کنید.

  1. زمانی را در نظر بگیرید که مجبور به کار با همکاری شده بودید که با او از قبل مشکل داشتید یا از او خوشتان نمی آمده است. چه اقدامی انجام دادید تا ارتباط موثرتری برای پیشبرد اهداف سازمان داشته باشید؟
  2. زمانی را در نظر بگیرید که با تصمیم مدیر و مافوق خود مخالف بودید. چطور با شرایط روبرو شدید؟ آیا مساله در نهایت با رضایت‌مندی شما حل شد یا چیزی تغییر نکرد؟
  3. زمانی را در نظر بگیرید که با دوست یا همکاری که با او دوست شدید، کار می‌کردید. چه اقداماتی انجام دادید تا این دوستی نتایج مثبتی برای سازمانتان حاصل کند؟
  4. یک موقعیت کشمکش‌آمیز که در کار تجربه کردید را توصیف کنید. چگونه این تعارض را برطرف کردید؟ پس از آن، شرایط شما با همکار یا تیم مذکور چگونه پیش رفت؟
  5. سه نمونه رفتار،‌ عمل یا طرز برخورد را نام ببرید که در محیط کاری تعارض را در شما برمی‌انگیزد. می‌توانید از تجربه پیشین خود نمونه‌ای مثال بزنید؟ مساله چگونه حل و فصل شد؟
  6. سه ویژگی مهم خود را نام ببرید که در اثربخشی و ارزشمند ساختن شما به عنوان یک همکار در محیط کار موثر است . در پاسخ به این سوال،‌ مدیرتان کدام ۳ ویژگی شما را ذکر خواهد کرد؟
  7. چنانچه زیردستانی دارید،‌ نظر آنها را در مورد ارتباطشان با شما چگونه توصیف می‌کنید؟
  8. مثالی از زمان کار دانشگاهی در خصوص توانایی و اشتیاق خود به همکاری اثر بخش با همکارانتان بیان کنید؟
  9. در هنگام ورود به محیط کاری جدید در گذشته، ‌چگونه به ایجاد ارتباط با همکاران،‌ سرپرستان و زیردستانتان پرداختید؟

‌‌

پاسخ به سوالهای مصاحبه استخدامی در زمنیه مهارت ایجاد روابط بین فردی

هدف شما از پرسیدن این سوال‌های استخدامی، ارزیابی مهارت‌های روابط بین فردی متقاضیان کار است. یک همکار موثر همواره می‌کوشد تا مسائل و اختلافات بوجود آمده با همکاران خود را حل و فصل کند. چنین فردی می‌تواند نشان دهد که چگونه با سرپرستان و زیردستان خود روابط موثر برقرار می‌کند. با توجه به پاسخ‌ها، می‌توانید قضاوت کنید که  فرد چگونه با دیگران در محیط کارارتباط برقرار می‌کند.

‌‌‌

نمونه سوالهای مصاحبه استخدامی برای ارزیابی کاندیدهای استخدامی

می‌توانید از نمونه سوالهای مصاحبه استخدامی برای ارزیابی بهتر کاندیدهای استخدامی مورد نظر در جلسه مصاحبه استخدامی استفاده کنید.

منبع: The Balance

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *