چرا منابع انسانی مهمترین شغل در یک شرکت است؟

منابع انسانی مهمترین شغل در یک شرکت است

مهمترین شغل در یک شرکت منابع انسانی است. چرا که تیم منابع انسانی مسئول جذب و استخدام سرمایه‌های انسانی هستند. در حقیقت، افرادی که مسئولیت سرمایه‌های انسانی شرکت را برعهده دارند، مهمترین بخش هر شرکتی را تشکیل می‌دهند. این افراد نه تنها سرمایه انسانی که یک شرکت برای موفقیت نیاز دارد را جذب می‌کنند، بلکه فرهنگ سازمانی را می‌سازند که نسل بعدی یک شرکت باید با آن انطباق پیدا کنند. در حقیقت، استخدام تیم منابع انسانی بسیار مهم است و باید با حساسیت بالایی انجام شود، چراکه این تیم نفرات بعدی شرکت را جذب و استخدام می‌کنند.

امروزه، نیروی انسانی با استعداد از همیشه مهمتر هستند

می‌دانیم که هنوز کسی نمی‌خواهد از عبارت «جنگ بر سر جذب نیروی انسانی با استعداد» استفاده کند. سعی می‌کنیم از این عبارت استفاده نکنیم، اما اجازه دهید کمی واقع‌بین باشیم! در دانش اقتصاد، این سرمایه انسانی شرکت‌ها هستند که می‌توانند شما را در رقابت کسب و کارتان متمایز کنند. می‌توانید نفر اول یک بازار کار باشید، بهترین محصول را داشته باشید و تبدیل به بهترین برند شهر خود شود. همه این موفقیت‌ها تنها با در اختیار داشتن یک تیم با استعداد امکان‌پذیر خواهد بود.

‌‌

فرهنگ سازمانی را باید ایجاد کرد

با داشتن بنیان‌گذاران و تیم اجرایی مشغول که به دنبال پیشرفت در ساخت محصول یا خدمت خود هستند، اغلب  تیم منابع انسانی نه تنها مسئول جذب افراد درست هستند، بلکه در اصل مسئول جذب افرادی هستند که ایده‌های درست و نابی دارند. مزیت‌های استخدام با تفکر رو به جلو باعث پذیرفتن این مسئولیت و اجرای آن می‌شود. در این خصوص، مزیت شرکت‌های SME و استارت‌آپ‌ها نسبت به شرکت‌های بزرگی که از استخدام با تفکر رو به جلو استفاده نمی‌کنند، این است که به معنای واقعی کلمه فرهنگ درستی را برای شرکت خود ایجاد می‌کنند. چرا که در بسیاری از موارد، این شرکت‌ها استقلال و توانایی لازم برای این کار را دارند.

استفاده از ابزارهای منابع انسانی نوین

زمانی که متوجه شوید چندین دهه برای تصمیم‌گیری حرفه‌ای در خصوص منابع انسانی به طور طولانی مدت و خسته‌کننده‌ای با سیستم‌های دست و پا گیر و بزرگ کار می‌کرده‌اند، خیلی خوشحال خواهید بود  که امروزه برای انجام فرایند استخدامی می‌توانیم با ابزارهای جدید و سریعی کار کنیم که منابع انسانی را به سمت مزیت‌های بیشتر به جای فعالیت‌های دست‌ و پا گیر سوق می‌دهد. در حقیقت، متخصصان منابع انسانی این توانایی را دارند تا ابزاری را انتخاب کنند که قبلا از آن استفاده می‌شده است یا یک سیستم مدیریت پروژه ساده استفاده کنند که به تازگی معرفی شده است. این کار اهمیت بسیاری در بهترشدن فعالیت کل شرکت دارد.

تعیین مزیت‌‌های آینده ساز 

داشتن مزیت در هر شرکتی برای استخدام یک کاندیدای توانمند بسیار مهم است. چه کسی این مزیت‌ها را طراحی و اجرا می‌کند؟ چه کسی تصمیم می‌گیرد که چه برنامه ورزشی، سلامت یا حتی یک برنامه بیمه فراگیر داشته باشید؟ چه کسی به نیروی انسانی شرکت توجه می‌کند و بر اساس آن ساختار پاداش و مزایا را طراحی می‌کند؟ آیا می‌خواهید از طریق ایمیل یا ویدئو نیروی انسانی شرکت خود را مشاهده و ارزیابی کنید؟ آیا می‌خواهید برنامه استخدامی خود را با استفاده از شرکت‌های کاریابی خاص جلو ببرید یا در نمایشگاه‌های کاریابی شرکت کنید؟ تیم منابع انسانی یکی از تصمیم‌گیرندگان کلیدی در تمامی این موارد است که هر یک از آنها می‌تواند آینده‌ متفاوتی را برای شرکت رقم بزند.

حفظ و نگهداشت نیروی انسانی

زمانی که وظیفه حفظ و نگهداشت نیروی انسانی به تیم منابع انسانی محول می‌شود، این وظیفه با آموزش مدیران در سطوح مختلف از بالا به پایین انجام می‌شود که در نهایت کل نگرش شرکت را تحت تاثیر قرار می‌دهد. آیا می‌خواهید که بهترین نیروهای خود را خوشحال، پویا و حاضر نگهدارید؟ تمامی این موارد کاملا به میزان خوش فکر بودن و آینده‌نگری تیم منابع انسانی بستگی دارد. تمام مسئولیت ایجاد رضایت، آموزش و حفظ و نگهداشت نیروی انسانی با تیم منابع انسانی است.

فرایند استخدام دشوار و پیچیده است و هر کسی نمی‌تواند آن را انجام دهد. در حالی که ابزارهای مختلفی به کمک مدیران استخدام، شرکت‌های کاریابی، تیم منابع انسانی و حتی کارآفرینان آمده است تا موفق‌تر باشند، اما همچنان مشکلات و پیچیدگی‌های استخدام به قوت خود باقی مانده است. همچنان که تیم مارکتینگ به شکوه و عظمت شرکت می‌افزایند و امور مالی صورت‌حساب‌ها را پرداخت می‌کنند، این تیم منابع انسانی است که بی سروصدا سازمان را به سمت جلو حرکت می‌دهد.

منبع: Recruiterbox

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *