۵ نکته‌ کلیدی برای بررسی ارتباطات غیر کلامی در مصاحبه‌های استخدامی

ارتباط غیرکلامی در مصاحبه

آیا تا به حال تصمیم به استخدام فردی بر اساس نحوه نشستن او در لابی گرفته‌اید؟ آیا فکرتان زمانی که به سمتتان آمد و با شما دست داد به قوت خود باقی بود؟ آگاهی از ارتباط غیرکلامی و پیام‌هایی که از آن می‌گیرید، بر ارزیابی شما از متقاضی تاثیر دارد و باید هم همین‌طور باشد. می‌توانید بر اساس ارتباط غیرکلامی ، اطلاعات زیادی راجع به متقاضیان به دست آورید. البته خصوصیاتی مانند جنسیت، نژاد و وزن شامل این قاعده نمی‌شوند و نباید بر نحوه قضاوت شما تاثیر بگذارند.

از نشانه‌هایی که از رفتار، برخورد، علایق و شیوه اجرایی فرد دریافت می‌کنید غافل نشوید. در روند مصاحبه،‌ این نشانه‌ها  بیشتر از ارتباطات کلامی ویژگی‌های فرد را بیان می‌کنند. ارتباط غیرکلامی به شما کمک می‌کند تا در موارد زیر ارزیابی مطمئنی داشته باشید:

  • مهارت‌های لازم برای کار
  • ویژگی‌های رفتاری که برای شغل مورد نظر لازم می‌دانید
  • فرهنگ و محیط سازمان

به این نمونه از ارتباطات غیر‌کلامی باید توجه کرد و پیام آن‌ها را شنید. جلسه مصاحبه جایی است که برداشت اول اهمیت دارد و شما می‌توانید به دیده‌هایتان اعتماد کنید.

برخورد اول در اولین دقایق هر مصاحبه‌ای آنقدر مهم است که چیزی به پایش نمی‌رسد. با یک نگاه به متقاضی تمام پیام‌های غیرکلامی که در او مشاهده می‌کنید توجه‌تان را جلب می‌کند. برداشت اولیه شما از نحوه ایستادن متقاضی تا نحوه دست دادن او،‌ لباس‌ و زیورآلاتی که استفاده کرده، ‌فضایی که به خود اختصاص داده،‌ توجه و تماس چشمی و حالات صورت او شکل می‌گیرد.

در مرحله بعد شما به پاسخ‌های متقاضی به آن‌چه می‌پرسید گوش می‌دهید. پیتر دارکر می‌گوید: مهم‌ترین چیزی که در ارتباطات دریافت می‌کنید آن‌چه می‌شنوید نیست.

۱.نحوه ایستادن و استفاده از فضا

آیا متقاضی صاف و راحت نشسته است ولی در عین حال شق و رق هم به نظر نمی‌آید؟ آیا با اعتماد به نفس و راحتی راه می‌رود؟  در این‌صورت احتمالا از خود مطمئن است. ایستادن خمیده می‌تواند نشانه شلختگی در کار و اعتماد به نفس پایین باشد.

نحوه ایستادنی که به فرد اجازه می‌دهد فضای مناسبی را اشغال کند به شما نوید می‌دهد که متقاضی از قابلیت‌های خود مطمئن است. ایستادن خمیده بیانگر انرژی کم و بی‌دقتی است. لازم است که به این موارد توجه کنید.

 

۲.دست دادن

توجه کنید که دست دادن متقاضی محکم، خشک و قوی باشد. فرد با اعتماد‌به‌نفس از دست دادن به عنوان یک تعامل غیرکلامی مثبت استفاده می‌کند. دست دادن باید نشانه میل متقاضی برای برقراری تعامل خوب و برخورد مثبت باشد. دست دادن سست نشانه اعتماد‌به‌نفس پایین و دست دادن بسیار محکم هم می‌تواند نشانه خشم و یا میل به تسلط باشد.

۳.لباس پوشیدن و زیورآلات

هرقدر هم که فضای کاری شما غیررسمی باشد، یک متقاضی کار حرفه‌ای همواره باید در برخورد اول با لباس رسمی در جلسه شما حاضر شود. لباس متقاضی نشانه تعامل او با دیگران و برداشت مشتریان از وی می‌باشد.

زیورآلات انتخابی یا نشانه حرفه‌ای بودن فرد است و یا نیست. یک کیف رسمی، یک پوشه چرمی، یک خودکار زیبا، کیف چرمی و کفش‌های براق نشانه یک فرد حرفه‌ای و قوی بوده و نشان می‌دهد که فرد علاقه دارد تاثیر مثبتی در اولین برخورد بگذارد.

آرایش خانم‌ها و زیورآلات آن‌ها می‌تواند مکمل ظاهر حرفه‌ای آنان باشد. ناخن‌های کثیف یا کفش‌های خراشیده نشانه یک فرد بی‌دقت، عجول و یا ناآگاه از اهمیت تاثیر برخورد اول است که مسلما خوب هم نیست.

در عین حال اگر فرد تلاش زیادی برای حرفه‌ای و شسته رفته به نظر آمدن به خرج داده ولی موفق نبوده، احتمالا از این بهتر در توانش نیست. باید تصمیم بگیرید که چه چیزی مناسب سازمان شماست و بهترین انتخاب را انجام دهید. نحوه لباس پوشیدن و استفاده از زیورآلات از قوی‌ترین ارتباطات غیرکلامی هستند. به این نشانه‌ها در مصاحبه استخدامی توجه کنید.

در ادامه به توجه و تماس چشمی، زبان بدن و حالات صورت می‌پردازیم که از جمله ارتباطات غیرکلامی مهم هستند و اطلاعات زیادی در مورد متقاضی که می‌خواهید استخدام کنید در اختیارتان می‌گذارند.

۴.توجه و تماس چشمی

به تعامل متقاضی توجه کنید. از نشانه‌های علاقه فرد به گفتگو این است که کمی در صندلی خود به جلو متمایل شده تا فضای بین خود و مصاحبه‌کننده را پرکند.

به دنبال استخدام فردی باشید که به راحتی دفتر خود را روی میز می‌گذارد تا یادداشت‌برداری کند ولی در عین حال مقدار زیادی از فضای شما را هم اشغال نمی کند. به دنبال کارمندی باشید که تماس چشمی را به راحتی و بدون خیره شدن و تظاهر به توجه داشتن حفظ می کند.

اینکه متقاضی تمام مدت مصاحبه به اقصی‌نقاط اتاق چشم بیاندازد و به ندرت به شما نگاه کند، نشانه کمبود اعتماد به نفس او و یا بدتر نشانه این است که کلا اهمیت نمی‌دهد. تماس چشمی اجباری و طولانی مدت می‌تواند نشانه یک فرد سلطه جو باشد که برای راحتی شما ارزش قائل نیست. اگر فرد در طول مصاحبه به راحتی شما اهمیت ندهد،‌ احتمال خیلی کمی هست که وقتی استخدام شد رفتار بهتری نشان دهد.

به پاسخ‌های متقاضی به سوال‌هایی که می‌پرسید توجه کنید. آیا سوالهای شما را می شنود؟ آیا موجز پاسخ می‌دهد و مثال می‌زند یا مرتب از بحث خارج شده و توضیحات نامرتبط ارائه می‌کند؟

حالت اول نشانه این است که فرد برای مصاحبه آماده شده و مثال‌هایی از موفقیت‌های پیشین خود دارد. حالت دوم نشانه آماده نبودن فرد،‌ ناراحتی او و یا عدم اشتیاق او به توجه کردن است.

۵.حالات صورت و زبان بدن

یکی از نقل قول‌های محبوب‌ من از رالف والدو امرسون است  که می‌گوید: “ چرا انقدر بلند حرف می‌زنید که نمی‌توانم آنچه می‌گویید را بشنوم”

هیچ چیز مانند حالت صورت و زبان بدن قدرت بیان ندارد.

کتاب‌های زیادی در مورد تعبیر حالات صورت و زبان بدن نوشته شده است. کلید توجه به ارتباط غیرکلامی در مصاحبه این است که آیا حالات صورت متقاضیان کار و زبان بدنشان با صحبتی که می‌کنند همخوان است یا خیر.

عدم همخوانی حالات صورت با صحبت متقاضی حاکی از ناراحت بودن یا دروغ‌گویی است و هیچکدام رفتار مناسبی نیست. متقاضی که تماس چشمی برقرار نمی‌کند و در هنگام صحبت به نقطه‌ای رو شانه شما خیره می‌شود مسلما یا راحت نیست یا اعتمادبه‌نفس ندارد. به دنبال استخدام کارمندی باشید که حالات صورتش هماهنگ و در تایید کلماتش باشد.

زبان بدن هم با صدای بلند با شما صحبت می‌کند. آیا متقاضی به صندلی تکیه داده و پاهایش را روی هم انداخته است؟ آیا به نسبت شرایط مصاحبه بیش از حد راحت به نظر می‌رسد؟ آیا تمام میز شما را با دست و وسایل خود اشغال کرده است؟ چنین فردی احتمالا سلطه‌طلب است.

آیا به عقب لم داده و دستان خود را پشت گردنش حلقه کرده است؟ این نشانه یک رفتار سلطه‌طلبانه شدید است و در صورت استخدام چنین فردی،‌ بعدا نباید از رفتارهای سلطه‌جویانه او تعجب کنید.

اگر متقاضی حرفی می‌زند و نگاهش را می‌دزدد و یا عصبی به نظر می‌رسد،‌ احتمالا واقعیت را مخفی می‌کند. اگر هنگام تعریف ماجرایی مستقیم به چشم شما خیره شده است،‌ احتمالا در حال جعل اطلاعات و داستان‌پردازی است.

اگر فردی مرتب در خودکارش را باز و بسته می‌کند،‌ در پایان هر جمله با جواهراتش بازی می‌کند،‌  هر چند دقیقه با موهایش بازی می‌کند،‌با زبان بی‌زبانی به شما می‌گوید که در وضعیت ناراحتی است که می‌تواند از شرایط مصاحبه و یا مهارت‌ها و توانایی‌هایش ناشی شود.  باید به تمام نشانه‌های غیرکلامی متقاضی توجه کنید.

نتیجه‌گیری 

مصاحبه و استخدام بهترین فرد که مناسب سازمان شما باشد، چالش بزرگی است. ارتباط غیرکلامی متقاضی به اندازه کلمات او، توصیه‌هایی که از او شده و تجربه‌اش به شما در مورد فرد اطلاعات می‌دهد. ارتباط غیرکلامی را حتما در نظر بگیرید.

منبع: The Balance

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *