طبقه‌بندی سوالهای مصاحبه استخدامی

طبقه‌بندی سوالهای مصاحبه استخدامی

مصاحبه شغلی یکی از مهمترین و قدرتمندترین فاکتورها برای انتخاب کارمند مورد نظر شماست. یک ابزار کلیدی که کارفرمایان برای استخدام از آن استفاده می‌کنند. سوالهای مصاحبه استخدامی برای نشان دادن قدرت مصاحبه شما و انتخاب بهترین کارمندان بسیار مهم هستند.

در روند انتخاب متقاضیان واجد شرایط، ابتدا سوالهایی پرسیده می‌شود که کاندیدهای مطلوب را از کاندیدهای متوسط جدا می‌کند. این سوالها برای کارفرمایان بسیار مهم است. در ادامه مصاحبه می‌توان از طبقه‌بندی سوالهای مصاحبه استخدامی شرح داده شده استفاده کرد.

 

۱ – سوال‌های فرهنگی

آیا قسمتی از روند استخدام شما به مصاحبه فرهنگی اختصاص دارد؟ این سوالهای مصاحبه استخدامی به شما کمک می‌کند تا دریابید که آیا کاندیدهای مورد نظرتان با فرهنگ سازمانی شرکت شما سازگار است یا خیر!

اهمیت مصاحبه فرهنگی را هرگز دست کم نگیرید و قبل از استخدام حتما از سازگاری کاندیدای مورد نظر با فرهنگ سازمانی خود مطمئن شوید؛ چرا که تطابق با فرهنگ سازمانی یک شرکت لازمه موفقیت هر کارمندی است. نیروی انسانی جدید شما علاوه بر داشتن مهارت و تجربه در صورت سازگاری فرهنگی می‌تواند موفق شود. از این گونه سوالات می‌توانید در مصاحبه فرهنگی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: سوال‌های مصاحبه استخدامی برای یافتن سازگارترین فرد با فرهنگ سازمانی شرکت

۲ – سوال‌های انگیزشی

سوالهای مصاحبه استخدامی انگیزشی در مصاحبه شغلی به شما نشان می‌دهد که چه چیزهایی می‌تواند به کارمند آینده شما انگیزه بدهد. با پرسیدن  نمونه سوالهای رفتاری، از کاندیدای استخدامی می‌خواهید تا تجربه‌های پیشین خود در مورد انگیزه‌هایش را توضیح دهد. علاوه بر این به کمک این پرسش‌ها متوجه می‌شوید که کاندید استخدامی مورد نظر چگونه محیطی سرشار از انگیزه برای کارمندان خود به وجود می‌آورد. می‌توانید از سوالهای مصاحبه استخدامی انگیزشی برای سنجش انگیزه استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: سوال‌های مصاحبه استخدامی برای ارزیابی انگیزه

۳ – سوال‌های توانایی مدیریت

تجربه و مهارت‌های مدیریت برای مشاغل به خصوصی مورد نیاز است. «تجربه مدیریت» در یک رزومه تنها نشانگر آن است که کاندیدای استخدامی شما در گذشته دارای عنوان شغلی «مدیر» بوده است. برای آنکه به طور دقیق مهارت‌های مدیریتی کاندید مورد نظر خود را بسنجید از سوالهای مصاحبه استخدامی مدیریتی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: سوال‌های مصاحبه استخدامی برای ارزیابی مهارت مدیریت

۴ – سوال‌های توانایی رهبری

اگر باور داشته باشید که هر کدام از کارمندان شما یک رهبر بالقوه هستند به کمک سوالهای مصاحبه استخدامی مربوط به توانایی رهبری می‌توانید توانایی کاندیدها را در رهبری بسنجید. شما نیازمند به کارمندانی دارید که باور داشته باشند رهبری جنبه بسیار مهمی از عملکرد آنها است. همچنین، لازم است در جستجوی کارمندانی باشید که می‌خواهند مهارت‌های رهبری را در خود پرورش دهند. هر سازمانی نیاز به کسانی دارد که نقش رهبری را بر عهده بگیرند.

بیشتر بخوانید: سوال‌های مصاحبه استخدامی برای ارزیابی توانایی رهبری

۵ – سوال‌های مهارت‌های کار گروهی

سوالهای مصاحبه استخدامی که درباره گروه و کار گروهی از کاندیدا می‌پرسید، توانایی آنها را در کار کردن با گروه‌ها نشان می‌دهد. مهارت ساختن تیم و کار گروهی برای کارمندان تاثیرگذار شما که با سایرین به خوبی باید کار کنند ضروری است. هنگام استخدام به توانایی کار گروهی کاندیدها در رزومه توجه کنید و از سوالهای مصاحبه استخدامی مربوط به مهارت‌های کارگروهی در مصاحبه استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: سوال‌های مصاحبه استخدامی برای ارزیابی مهارت کارگروهی

۶ – سوال‌های توانایی روابط بین‌فردی

توانایی‌ ارتباط بین فردی برای بیشتر مشاغل در هر شرکتی لازم است. با استفاده سوالهای مصاحبه استخدامی در مورد توانایی‌های بین فردی می‌توانید میزان مهارت‌ و روابط بین فردی کاندید مورد نظرتان را بسنجید. علاوه بر این بهتر است به روابط اجتماعی کاندید مورد نظر با خودتان و سایر کارمندان نیز توجه کنید. مشاهده و بررسی این روابط می‌تواند اطلاعات بسیار مهمی را به شما بدهد. روابط بین فردی کاندیدای استخدامی یکی از مواردی است که در تمام مدت مصاحبه می‌تواند مورد بررسی و سنجش قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: سوال‌های مصاحبه استخدامی برای ارزیابی مهارت‌های روابط بین‌فردی

طبقه‌بندی سوالهای مصاحبه استخدامی

۷ – سوال‌های توانایی برقراری ارتباط

توانایی برقراری ارتباط نیز یکی از مواردی است که طول مصاحبه می‌تواند بررسی شود. شما می‌توانید در طول مصاحبه سوالهای مصاحبه استخدامی مبتنی بر رفتار در خصوص مهارت‌های برقراری ارتباط از کاندید مورد نظر بپرسید. این سوالات به شما کمک می‌کند تا در مورد توانایی برقراری ارتباط در کاندید مورد نظرتان اطلاعات کافی به دست آورید.

بیشتر بخوانید: سوال‌های مصاحبه استخدامی برای ارزیابی مهارت برقراری ارتباط

 

۸ – سوال‌های مهارت توانمندسازی

در بخشی از مصاحبه شما با پرسیدن سوالهای مصاحبه استخدامی مربوط به تواتمندسازی می‌توانید میزان آشنایی کاندیدای استخدامی با مفهوم توانمندسازی کارمندان را بسنجید. آمار نشان می‌دهد که بیشتر کارفرمایان به دنبال کارمندانی هستند که توامند‌سازی، قدرت تصمیم‌گیری و رسیدن به اهداف در آنها به طور مستقل وجود داشته باشد.

بیشتر بخوانید: نمونه سوال‌های مصاحبه استخدامی برای ارزیابی مهارت توانمندسازی

۹ – سوال‌های توانایی برنامه‌ریزی

پرسیدن سوالهای مربوط به توانایی برنامه‌ریزی به شما کمک می‌کند تا توانایی برنامه‌ریزی در کاندیدای مورد نظر را بسنجید. شما باید مهارت برنامه‌ریزی را در رویکرد کاندیدای مورد نظر با توجه به شغلش بسنجید. علاوه بر این باید بدانید که آیا کاندیدای مورد نظر تجربه برنامه‌ریزی پروژه‌ای مشابه به نیازهای شغلی شما را داشته است یا خیر! برنامه‌ریزی، تعیین اهداف و اندازه‌گیری پیشرفت و موفقیت جزء اجزای کلیدی بسیاری از مشاغل هستند.

بیشتر بخوانید: نمونه سوال‌های توانایی برنامه‌ریزی اضافه خواهد شد.

 

۱۰ – سوال‌های قدرت تصمیم‌گیری

آیا تمایل دارید میزان قدرت تصمیم‌گیری بالقوه کاندید مورد نظرتان را بسنجید؟ به کمک سوالهای مصاحبه استخدامی در ارتباط با قدرت تصمیم‌گیری می‌توانید تجربه و مهارت او در تصمیم‌گیری در کار را تعیین کنید. برای بیشتر مشاغل، تعیین مهارت تصمیم‌گیری در هنگام مصاحبه لازم است؛ اما داشتن مهارت تصمیم‌گیری برای مشاغلی که مربوط به رهبری و مدیریت هستند مهم‌تر است.

بیشتر بخوانید: نمونه سوال‌های قدرت تصمیم‌گیری اضافه خواهد شد.

۱۱ – سوال‌هایی مهارت‌ حل مشکلات

آیا تمایل دارید بدانید مهارت کاندید مورد نظرتان در مدیریت بحران و حل اختلافات در چه سطحی است؟ اگر برای کار نیاز به ارتباط با سایرین وجود دارد این مهارت یکی از مهارت‌های بسیار مهم برای کاندید مورد نظر شماست. دانستن نحوه و روش مذاکره برای ارایه دستور کار، آزمایش ایده‌های جدید و راه‌حل‌های اولیه مشکلات، ضروری است. بروز اختلاف به این معنا است که تیم شما در نهایت به بهترین پاسخ و راه حل دست پیدا خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: نمونه سوال‌های مهارت‌های حل مشکلات اضافه خواهد شد.

 

۱۲ – سوال‌های غیر معمولی که در انتخاب بهترین کاندید به شما کمک می‌کند

آیا به یک شیوه جدید برای مصاحبه شغلی و انتخاب بهترین کاندید برای موقعیت شغلی خود علاقه دارید؟ بهترین رویکرد در طول یک مصاحبه شغلی، پرسیدن سوالهای رفتاری در مصاحبه است. اما گاهی سوالهای مصاحبه استخدامی غیر معمول در مصاحبه شغلی کمک می‌کند تا اطلاعات قابل ملاحظه‌ای را درمورد کاندید مورد نظر به دست آورید.

بیشتر بخوانید: نمونه سوال‌های غیرمعمول اضافه خواهد شد.

منبع: The Balance

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *